الکترواسپادان

فروش و تعمیر انواع تجهیزات اتوماسیون صنعتی ، درایو و اینورتر

کنتاکتور ال اس MC-40a با بوبین 220 ولت

مدل :
LS MC40a
رنج جریان :
تا40 آمپر
ولتاژ :
220 ولت
:
دارای کنتاکت باز و بسته

قیمت:

تماس بگیرید یا فرم سفارش را تکمیل کنید

توضیحات :

کنتاکتور ال اس MC-40a با بوبین 220 ولت جزء کنتاکتورهای نامی و با کیفیت بالا در میان مصرف کنندگان بوده همچنین این کنتاکتور با دارا بودن تکنولوژی پیشرفته و دقیق در تولید، جز کنتاکتور های پر مصرف در بازار ایران می باشند

ویژگی ها و مزایای استفاده از کنتاکتور ها

کنتاکتور برق به عنوان یک نوع کلید الکترومغناطیسی است که با استفاده از یک سیم پیچ مغناطیسی یا بوبین داخلی، قادر به قطع و وصل مدار می‌شود. این وسیله یکی از اجزای حیاتی در هر تابلو برق یا مدار الکتریکی است، زیرا تنها کنتاکتورها قادر به قطع و وصل مدارهای تک‌فاز و سه‌فاز از دور می‌باشند. عملکرد کنتاکتورها شباهت زیادی به رله‌ها دارد، با این تفاوت که کنتاکتورها در آمپرهای بالا بهتر عمل می‌کنند و ظرفیت عبور جریان بالاتری دارند. این ویژگی باعث می‌شود تا سرعت عملکرد کنتاکتورها کمتر از رله‌ها باشد و آنها بیشتر در مدارات قدرت استفاده شوند.

کنتاکتورها برای مختلف‌ترین رنج‌های جریان و ولتاژ و با ابعاد و اندازه‌های متنوع تولید می‌شوند. این ابزارها به دو نوع تک‌فاز و سه‌فاز تقسیم می‌شوند و اجزای آنها شامل تیغه، بوبین کنتاکتور و محفظه عایقی می‌باشند.

استفاده از کنتاکتورها به دلایل متعددی اقتصادی و عملیاتی مناسب است. این ویژگی‌ها شامل قابلیت قطع و وصل در دفعات زیاد، عمر مکانیکی بیشتر نسبت به کلیدها، قابلیت اتصال به PLC، نیاز به استارت پس از قطع و وصل برق، امکان اتوماتیک کردن مدار فرمان و کاهش خطرات ناشی از وصل ناگهانی برق می‌باشد.

کنتاکتور LS

کنتاکتور های برند LS ساخت کشور کره جنوبی بوده و از کیفیت بالایی برخوردار میباشند کنتاکتور های ال اس دارای 2 سری سوسل (Susol) و متاسل (Metasol) می باشند. کنتاکتورهای هردو سری دارای قابلیت ترکیب با رله های اضافه بار حرارتی ( بیمتال ها ) می باشند و این قابلیت باعث می شود تا فضای اشغالی توسط این ادوات و همچنین هزینه های نهایی مدارها کاهش پیدا کند.در زیر به برخی از ویژگی ها و تمایزات این دو سری میپردازیم

ویژگی های سری سوسل کنتاکتور LS :

 • جریان نامی کنتاکتور های این سری از 5 تا 140 آمپر و توان آنها از 2.5 تا 45 کیلووات میباشد. همچنین این کنتاکتور ها دارای 4 سایز مختلف قاب بوده و در 15 مدل ارائه و عرضه شده اند
 • قابلیت حفاظت بهینه از موتور در برابر بار اضافی و اتصال کوتاه
 • دارای قابلیت حذف قوس الکتریکی
 • سهولت نصب به صورت ریلی
 • کنتاکتورهای Susol ال اس طبق استانداردهای جهانی معتبر مانند IEC ،UL ،CSA ،CCC و CE تولید می شوند

ویژگی های سری متاسل کنتاکتور LS

 • کنتاکتورهای این سری جریان مجازی از 6 تا 900 آمپر و توانی از 2.2 تا 500 کیلووات دارند. این کنتاکتورها دارای 9 سایز مختلف قاب بوده و در 25 مدل مختلف عرضه و ارائه شده‌اند.
 • ولتاژ عایق یا استحکام عایقی کنتاکت‌ ها (Ui) برابر 1000 ولت
 • حداکثر پيک ولتاژ لحظه‌ ای بدون آسیب (Uimp) برابر 8 کیلوولت
 • عمر مکانیکی ۱۲ میلیون و عمر الکتریکی ۲ میلیون سوئیچ
 • بهینه شده برای بار AC-3
 • دارای تاییدیه ها و استاندارد های جهانی CE، UL/CSA و KEMA

کنتاکتور های این سری از کنتاکت های کمکی باز و بسته تشکیل شده و توانایی باز و بسته شدن سریع را دارد

کنتاکتور ال اس MC-40a با بوبین 220 ولت

این کنتاکتور، برای راه‌اندازی الکتروموتورهای تک‌فاز و سه‌فاز به کار می‌رود. باید توجه داشت که برای راه‌اندازی الکتروموتورهای سه‌فاز با حداکثر توان 15 کیلووات، حداکثر رنج را رعایت نماییم. اگر نیاز به راه‌اندازی الکتروموتور به صورت دو ضرب با استفاده از سه کنتاکتور a40 باشد، بالاترین رنج ممکن به 30 کیلووات افزایش می‌یابد.

فایل دیتاشیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش کنتاکتور ال اس MC-40a با بوبین 220 ولت
تماس با ما